
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 37.97 mm |
| Width | 22.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 9 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 9 V |
| Max Input Voltage | 29 V |
| Output Power | 25 W |
| Efficiency | 87 % |
| Output Current-Channel 1 | 4 A |
| Output Voltage-Channel 1 | -15 V to -3 V |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$31.40970
Ext.Price$31.40970
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $31.40970 | $31.40970 |
| 10 | $30.61434 | $306.14340 |
| 25 | $29.83922 | $745.98050 |
